HAKKIMIZDA

Yaklaşık yarım yüzyıl önce, 1945’te dikiş ipliği üreten bir atölye olarak kurulan, Mustafa Denizer Müessesesi, kurluşundan 26 yıl sonra, 1971 yılında Maltepe’de Modern Diktaş Entegre Üretim Tesisleri’ne dönüştü. Diktaş 20.000 ig kapasiteli, katlama-bükme-çile üniteleri, modern boyahanesi ve otomatik sarma-ambalajlama teknolojilerine sahip entegre tesisleriyle Ev ve Endüstriyel iplik üretiminde Türkiye’nin önde gelen kurluşudur.

1988’den itibaren polyester ve naylon esaslı çeşitleri de kattı. 5 Ne’den 60 Ne’ye kadar her çeşit tek ve çok katlı iplik üretilen Diktaş Tesisleri’nde, istenilen miktar ve renkte pamuk, polyester ve naylon iplik boyanabilmektedir.En üstün kalitede mısır pamuğı ile ithal polyester elyaftan, üstün kalite anlayışıyla üretilen Diktaş Ürünleri, yüksek mukavemetli, solmaz ve parlak renklere sahiptir.

Türkiye’nin en büyük entegre dantel ve endüstriyel iplik üreticisi Diktaş, kapasitesini daha da arttırmaya ve teknolojisini zirvede tutmaya yönelik yatırımlarını tutarlılıkla sürdürmektedir. Sanayi faaliyetlerini, “Daha mutlu bir Türkiye, daha yaşanılır bir Dünya” ilkesiyle sürdüren doğa dostu Diktaş, bu anlayışıyla tesislerini çağdaş ve güçlü koruma sistemlerine kavuşturmuştur.

Diktaş, ülkemizdeki geleneksel el hüneri kültürlerinin gelişip kaynaşması ve daha yeni, modern boyutlara ulaşması için her geçen gün daha büyük bir çaba göstermektedir.

Bu amaçla kitap, broşür gibi eğitici yayınlar çıkaran ve yetenek geliştirici dantel yarışmaları düzenleyen Diktaş, ülke kültürüne de katkıda bulunmaktadır.

Ekonomimizdeki önemi, sektördeki öncülüğü, kültürel etkinlikleri, artan yatırımları ile Diktaş, ülkemiz iş ve sosyal yaşamının önde gelen kuruluşları arasındaki yerini her gün daha da güçlendirmektedir.